Úřednická liška se představuje

22. dubna 2018 v 13:59 | Cynická vobluda |  Úřednická liška
Víte, od nás lišek se toho moc neočekává.

Teda, něco se rozhodně očekává, ale s pověstí poťouchlých škodolibých potvor, co jsou jedna tlapa pro každou špatnost, to teda rozhodně není zářná budoucnost. A tak když jsem v den svých šestašedesátých narozenin nastoupila jako úplně první liška do KÚMÚČ, Kontrolního Úřadu Magických Úkonů a Činností, cítila jsem, že to je ten den, den, kdy se všechno změní! No, všechno je asi přehnané, ale aspoň něco.
Vždyť jsem měnila historii!

Hm.

"Běž na Odbor dohledu nad magickými výtvory", říkali. "Tam je to zívačka," říkali. "Málo práce a budeš si moci odnést domů křížence štěněte a chiméry," říkali. No neberte to!

Muchomůrky s kůroliškem!
Jak se záhy ukázalo, běžný pracovní den na ODMV zahrnoval prokousání se přes tunu lejster, někdy teda i doslova, když si troll ze suterénu zapomněl oběd a nahánění osminohého salamandra, voráchlé kousající lebky draka nebo jiný příšerný šílenosti, co utekla ze skladu, protože Kerberos ZASE USNUL!
Jenže tohle všechno bylo jen klidem před bouří. Co bouří!

To, že Ásové jsou nezodpovědní ochlastové, co zpytují svědomí a shánějí potřebná lejstra pro registraci svých výtvorů až s kocovinou horší než nenamalovaná harpyje po ránu a půlkou světa nadranc, všichni moc dobře víme. A to s tím světem roztrhaným na kusy ani trochu nepřeháním. Jak myslíte, že asi skončila ta jejich soutěž v hodu kladivem? Tu pevninu už nikdo nedá dohromady! A to jen proto, že ti idioti jiné než Thorovo kladivo na házení nenašli!
A tak, když s pořadovým číslem tisíc sto dvacet jedna dosedl s nešťastným výrazem Odin, za kterým se ploužila světlovlasá dvojčata více zelená než seversky bledá, tušili jsme průser.
Tohle ovšem nebyl jen průser. To byla APOKALYPSA!
Ze všech zvráceností a prapodivností, co nám ve skladu mňoukala, kokrhala a citovala Érosovu milostnou baladu na téma "byl to kluk jako šuk" - prosím, neptejte se na podrobnosti - byla tahle tím nejhorším, co spatřilo světlo světa.

Lidé.

Divná neosrstěná zvířata připomínající Ásy, jen mnohem pitomější a nezodpovědnější. A množící se stejně rychle jako krysy. Z pár prchlých exemplářů - protože všichni byli samozřejmě tak namol, že si nikdo nepamatoval, kolik jich vlastně stvořili - se brzy staly celé kolonie. Netřeba podotýkat, že nic takového by se nestalo, kdyby Odbor rychlé likvidace nepracoval tak příšerně pomalu. Potopa, kterou po těch nekonečných dohadech a rozhodování schválili, byla sice hezká, ale k ničemu, i když se jednalo o největší akci od sesmahnutí ještěrek.

No, a tak nějak vzniklo lidstvo. Populace otravných štěnic, které dělají z naší práce učiněné úřednické peklo.
A já tak byla samozřejmě z naprosto nerasistických důvodů a za naprosté absence předpojatých domněnek o liškách přeložena na nově vzniklé oddělení OSEL našeho odboru. Oddělení systematické elementární likvidace. A spolu se mnou i Rampelník, několik rarachů, vysloužilých přízraků, dva upíři a jeden šiblej vlkodlak.

Od té doby zkoušíme vše, co můžeme. Náboženství. Války. Šílené diktátory. Mor! EET. Projekt globálního oteplování.
O papírování se mi už i zdá. Poslední století a půl. A i přes všechny naše pokusy je zatím jasné jen jediné.

Potřebujeme více hladových trollů ze suterénu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama